Dla kogo posokowiec
dla kogo posokowiec bawarski

Posokowiec Bawarski to zrównoważony, spokojny pies, wrażliwy i inteligentny o czym należy pamiętać szczególnie podczas szkolenia psa. Stosowanie nieodpowiednich, twardych metod wychowania mogą przynieść odwrotny efekt. Wymaga bardzo dużo atencji. Wiecznie domaga się uwagi i kontaktu z człowiekiem, do którego bardzo się przywiązuje, budując z nim niesamowitą, nierozerwalną więź na całe swoje psie życie. Układanie Posokowca jest bardzo barwne i wymagające. To pies czerpiący przyjemność z kontaktu z człowiekiem, bardzo pojętny i chętny do pracy. Uczy konsekwencji i cierpliwości, ale również potrafi być uparty i oporny. Wymaga sporej dawki ruchu, niewybiegany pełen energii pies, pozostawiony sam w domu może nam go zdemolować.

Przed kupnem posokowca bawarskiego należy rozważyć wiele różnych czynników.

  • Czy jesteśmy w stanie poświęcić mu odpowiednią ilość uwagi, na szkolenia, uczenie posłuszeństwa, budowanie wspólnych relacji. Wybaczyć kilka niepowodzeń i potyczek podczas nauki.
  • Zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu. Posokowiec to doskonały towarzysz dla osób aktywnie spędzających czas.
  • Posokowiec jest wspaniałym psem rodzinnym. Kocha dzieci, dobrze się czuje w ich towarzystwie i nie stwarza dla nich żadnego zagrożenia. Jest wrażliwym i opiekuńczym przyjacielem, niezastąpionym kompanem zabaw i gonitw. Należy pamiętać, że zabawa naszych pociech powinna zawsze odbywać się w towarzystwie osoby dorosłej. Posokowiec jest psem średniej wielkości i podczas zabawy może mimowolnie przewrócić dziecko, ciesząc się uderzyć energicznie ogonem lub drapnąć pazurem podając dziecku łapę. Również dziecko w niekontrolowanej zabawie może zrobić niechcący psu krzywdę.
  • Warunki mieszkaniowe nie mają wielkiego znaczenia dla posokowca. Teoretycznie domek z ogródkiem byłby najbardziej idealny, o ile wybieg psa nie kończyłby się na bieganiu wzdłuż ogrodzenia. Mieszkanie w centrum miasta jest równie satysfakcjonujące, przecież pomieszczenie nie służy do biegania, służy do odpoczynku i relaksu. Posokowcowi do pełni szczęścia jest potrzebny jego właściciel oraz miejsce przy nim na kanapie. Najważniejszą sprawą jest zapewnienie psu odpowiedniej ilości ruchu poza domem i uwagi.
  • Posokowiec jako pies rodzinny nie nadaje się do zamknięcia go w kojcu!!! Uwielbia kontakt z człowiekiem, jego obecność czyni, że rudzielec jest szczęśliwy. Ze względu na okrywę wierzchnią, średnio nadaje się do trzymania go poza domem szczególnie zimą.
  • Posokowiec potrafi wytrzymać nawet osiem godzin sam w domu, ale przed jego pozostawieniem należy zadbać żeby pies miał okazję wyładować nadmiar energii na spacerze. Niektóre osobniki psychicznie nie są w stanie znieść samotności. Często zdarzają się przypadki niszczenia przedmiotów w mieszkaniu, a nawet wycia co jest przykładem braku możliwości wyładowania energii lub tęsknoty spowodowanej rozstaniem ze stadem.

Posokowiec to przede wszystkim pies myśliwski i doskonale sprawdza się w łowisku. Jest przeznaczony dla osób aktywnych, lubiących spędzać czas poza domem. Prowadzących sportowy tryb życia, dla rodziny aktywnej, która zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu i uwagi. Szczenię posokowca potrzebuje fizycznych jak i intelektualnych zajęć, dzięki nim w przyszłości wyrośnie na zrównoważonego i grzecznego domownika. Posokowiec bawarski to rasa psa o wspaniałym charakterze i ktoś kto pozna i pokocha tę rasę pozostanie jej wierny na zawsze!