Mając na względzie jak najlepszą przyszłość powoływanych na świat do życia szczeniąt, jako świadomy hodowca poświęcam bardzo dużą uwagę na odpowiednią socjalizację szczeniąt w naszej hodowli. Socjalizacja to najważniejszy okres w życiu każdego szczenięcia, zaczyna sie już w czasie ciąży, poprzez stymulację prenatalną następnie podczas przebiegu wszystkich etapów rozwoju szczenięcia aż do osiągnięcia dojrzałości.

Psy stają się ważną częścią naszego życia, na co najmniej kilkanaście kolejnych lat i każdy z nasz w głębi duszy ma obraz psa idealnego, bez względu na rasę chcemy aby był zrównoważony, otwarty, posłuszny, zdyscyplinowany, przynosił nam radość, satysfakcję i dumę. Aby tego dokonać socjalizację szczeniąt należy rozpocząć już od pierwszych dni ich życia.

Jednym z najciekawszych procesów socjalizacji szczeniąt jest wprowadzenie zasady „Złotej dwunastki” opracowanej przez Margaret Huges. Zapewnienie szczeniętom kontaktu z odpowiednią ilością powierzchni, przedmiotami, miejsc, osobami, odgłosami, ruchem, dotykiem, sytuacjami ma korzystny wpływ na pozytywne kształtowanie jego osobowości.

To w jakim stopniu dobry charakter uwidoczni sie u psów o korzystnych predyspozycjach genetycznych, zależy w dużym stopniu od socjalizacji, wychowania oraz warunków bytowych.

Szczenięta opuszczając naszą hodowlę w wieku 8 tygodni, są w pełni socjalizowane z otoczeniem, odpowiednio do swojego wieku.